Kotobelli vishet “i kuq”

0
SHPËRNDAJE

Agustín Torassa, gjate nje dyluftimi me Blerim Kotobelli, ne ndeshjen e futbollit, Partizani-Teuta e Durresit, 1-2, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin Qemal Stafa, ne Tirane. /r/n/r/nAgustín Torassa and Blerim Kotobelli, fights for the ball during the Albanian Super League football match Partizani-Teuta of Durres, 1-2, at the Qemal Stafa stadium in Tirana.

Superiorja / Blerim Kotobelli dhe Partizani prej kohësh kishin nisur bisedimet dhe duket se tashmë gjithçka është mbyllur me sukses dhe është arritur marrëveshje.

Ngërçi kryesor kishte të bënte me kohëzgjatjen e kontratës shkruan “Sport Ekspres”, teksa klubi i kuq ofronte një kontratë 2-vjeçare, ndërsa nga ana e lojtarit preferohej një kontratë 1+1 dhe në fund është rënë dakord.

Tanimë mbetet që klubi ta zyrtarizojë këtë lëvizje dhe ta prezantojë futbollistin para medieve. Me afrimin e Kotobellit, krahu i majtë i mbrojtjes është një çështje e zgjidhur për Partizanin në këto momente.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.