Kreshnik Çipi, ish-kapiteni i madh i Flamurtarit kritikon FSHF

0
SHPËRNDAJE

vlcsnap-9210-06-01-04h04m34s744

Kapiteni i Flamurtarit të madh të viteve 80-të, Kreshnik Çipi, nuk është dakord me sjelljen e FSHF me skuadrën vlonjate. Ai mendon se nëse nuk do të kishte probleme financiare, ekipi do të ishte shumë më lart, pasi është tepër larg nga çfarë pritej, dhe shumë pranë falimentimit.

Flamurtari nuk po arrin t’i kënaqë tifozët, mes tyre edhe ish-futbollistët që e bënë atë të madh. Kapiteni i skuadrës së shquar të viteve 80-të që shkëlqeu edhe në Europë, Kreshnik Çipi, mendon se ka disa faktorë që lojtarët e sotëm nuk po japin maksimumin.

Problemet financiare të Flamurtarit janë evidente, dhe Çipi kërkon që nuk duhet të ketë vonesë për zgjidhjen e tyre.

Tashmë, çuditërisht lind pyetja: Nëse, futbollistët do të merrnin paratë nga presidenti Idrizi, si mund të paraqitej skuadra vlonjate?! /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.