Kristian Panuçi :Dy ndeshjet e radhes duhet ti marim shumë serjozishtë

0
SHPËRNDAJE

Ne intervistë për “supersport” trajneri i kombetares
Kristian Panuçi  flet per dy ndeshjet e radhes me 2 dhe 5 shtator ndaj Lihtershtejnë e Maqedonis

Panuçi :Janë dy ndeshje shumë të rëndësishme, sepse kur vesh fanellën e kombëtares nuk ekzistojnë miqësoret dhe ndeshjet e lehta. Ndaj Lihtensteinit që duket ndeshje e lehtë, nëse nuk hyn në fushë me mentalitetin e duhur gjithcka mund të kthehet shumë e vështirë. Pastaj kemi përballjen shumë të rëndësishme me Maqedoninë. Të dyja duhet t’i marrim me shumë seriozitet.”

Më pas Panuçi 
flet për tre prurjet e reja, Hysen Memollës, Valon Ahmedit dhe Ivan Balliut.

Panuçi :Kanë bërë mirë në këtë periudhë dhe e pashë të arsyeshme për t’i grumbulluar. Janë lojtarë interesante dhe që mund të kontribuojnë në kombëtare. Shpresoj të mos kem gabuar./supersport.al

S'KA KOMENTE

Comments are closed.