Kroaci/ Elvir Maloku, gol “alla-Ronaldinho” (video)

0
SHPËRNDAJE

Futbollisti Elvir Maloku i lindur në Rijekë të Kroacisë por nga prindër shqiptarë, ka shënuar një gol të magjishëm me një goditjr parabël të përpiktë, duke ndihmuar Hajdukun e Splitit të shmangë humbjen ndaj Slaven Belupo. Hajduk gjendej në disavantazhin 0-2 dhe me pas, me golat e Malokut dhe Milovic arriti të sigurojë barazimin 2-2.

“Kam vendosur të pranoj ftesën e Federatës Shqiptare të Futbollit që në të ardhmen të luaj për Kombëtaren e Shqipërisë”, – ka thënë para disa muajsh i riu i talentuar (datëlindja ’96) kur ftohej nga ekipi ynë Kombëtar U21, megjithatë ende nuk ka debutuar me fanellën kuqezi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.