Kroacia humb kapitenin

0
SHPËRNDAJE

Switzerland+v+Croatia+9Azea9uS1n4l
Darijo Srna

Kapiteni që prej 14 vitesh i Kroacisë, Darijo Srna, i thotë STOP ekipit të tij Kombëtar pas plot 134 ndeshjeve ku në të cilat ka shënuar edhe 22 herë. Eliminimi i hershëm i Kroacisë si dhe djegja e një shansi të artë për të shkuar deri në finale të Europianit ka rezultuar një dhimbje e pakapërdishme për lojtarin që tashmë do të përqëndrohet plotësisht te Shaktar Donetsk ku luan që nga viti 2003.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.