Kualifikohet Lokomotiva e Zagrebit

0
SHPËRNDAJE

 

Amir Rrahmani, Endri Çekiçi, Eros Grezda dhe Herdi Prenga, lojtarë të grumbulluar nga Redi Jupi
Amir Rrahmani, Endri Çekiçi, Eros Grezda dhe Herdi Prenga, lojtarë të grumbulluar nga Redi Jupi

Prenga, Greza e Çekiçi janë titullarë të padiskutueshëm të Lokomotivës së Zagrebit dhe kjo u pa edhe në ndeshjen e sotme me Rovaniemi që e fituan me rezultatin 3-0.

Me këtë fitore ata kalojnë në turin e tretë të Europa League, ndërsa gajtë ndeshjes Prenga ka humbur një penallti në minutën e 22.

Çekiçi ka luajtur për 65 minuta, ndërsa Grezda e Prenga deri në fund të ndeshjes, me mbrojtësin që është ndëshkuar edhe me një karton të verdhë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.