Kujt i shërben debati De Biasi-Hafizi?

0
SHPËRNDAJE

14796047_10154453094097254_58580478_o
Eshtë ndezur prej kohësh një debat në distancë midis ish-trajnerit të Kombëtares sonë, Astrit Hafizi dhe trajnerit aktual Gianni De Biasi. Kuptohet që dy trajnerët s’mund të krahasohen me njëri-tjetrin për shumë arsye. Por nuk është ky momenti për të analizuar diçka të tillë.

Padyshim ky debat, kur bëhet fjalë për një figurë të shquar të futbollit tonë dhe gjithashtu edhe për trajnerin në fuqi që kemi, shkakton një frymë aspak pozitive për Kombëtaren.

Nuk është Kombëtarja “molla e sherrit” për dy individë, por ajo Kombëtare i takon të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen. Ata që e kanë drejtuar apo e drejtojnë janë thjesht punëtorë në profesionin e tyre, të cilët në asnjë sekondë s’mund të hiqen si pronarë të saj.

Ndaj do të ishte e udhës që të shuhej sa më shpejt ky debat që nuk i shërben askujt, përveç tekave apo mendjemadhësive personale. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.