Kukësi fiton Kupën Pavarësia

0
SHPËRNDAJE

pavaresiaKukësi fiton trofeun modest, Kupën e Pavarësia. Në finale kuksianët kanë mposhtur 2-0 Prishtinën.

Moreira dhe Lushtaku firmosën për kuksianët golat e fitores.

Ndërkohë në gjysmëfinale verilindorët kishin mundur Shkëndijën 3-1, me gola të Rangël, Dida dhe Greca.

Ndërkohë që Prishtina mundi Otranton me golin e Begollit nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Duhet thënë se në këtë trofe skuadrat aktivizuan shumë element të rinj.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.