Kukësi, një shkodran ikën dhe një shkodran vjen

0
SHPËRNDAJE

Edon Hasani
Edon Hasani

Superiorja/ Skuadra e Kukësit ka humbur Edon Hasanin në sfidën ndaj Skënderbeut pas një problemi muskular. Ndeshja ndaj Teutës është shumë e rëndësisshme për të bësuarit e Klodian Duros. Gara për vendin e tretë është vërtetë e ndezur. Teuta në fushën e saj është një fortesë e fortë. Ndërkohë që Kukësi ka treguar se në këtë pjesën e fundit të sezonit di të fitoj edhe jashtë fushës së tij. Kujtojmë që në fillim të kampionatit nën drejtimin e Marcelo Troisit ata ishin me dy fytyra, fito brënda, humb apo barazo jashtë “shtëpisë”.

Edon Hasani dhe Ansi Nika
Edon Hasani dhe Ansi Nika

Vendin e Hasanit në formacion me shumë mundësi do ta zëri një tjetër shkodran si Ansi Nika. Aktivizi i këtij të fundit mund të zhvendos më në qendër mesfushorin Karioka në krah të Musollit. Ndërkohë që Nika të avancoj nga krahu i djathtë, ku edhe shquhet me lojën e tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.