Kukesi prezanton goditjen e fundit në merkato

0
SHPËRNDAJE


Kukesi ka prezantuar goditjen e fundit në merkato teksa ka firmosur me mesfushorin nga Mali zi ,Milosh Kërkotiç.
Kërkotiç sezonin e fundit ka qen pjes e Mlladostit.

Gjatë prezantimit Kërkotiç ka folur dhe fjalët e para si “Kukesian”

FIRMA ?

Kërkotiç:Jam shumë i gëzuar që kam nënshkruar me Kukësin. Kam dëgjuar për sukseset e fundit të klubit, janë kampion të Shqipërisë dhe kanë bërë mirë edhe në arenën ndërkombëtare. Vitet e fundit, kjo skuadër ka luajtur dhe ka eliminuar edhe skuadra malazeze, Mlladostin, apo Rudarin.

Kërkotiç:Më vjen mirë që i bashkohem një ekip kampion siç është skuadra e Kukësit. I kam objektivat e qarta dhe dua të bëj më të mirën me këtë skuadër. Nuk më tremb konkurrenca, pasi e ndihmon ekipin të rritet. I njoh malazezët e tjerë që kanë qenë në Shqipëri, madje Cetkoviçin e kisha te skuadra e Mlladostit. Nuk jam pa stërvitje, pasi kam zhvilluar përgatitje me ekipin e mëparshëm.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.