Kukësi-Rudar, konferenca për shtyp

0
SHPËRNDAJE

trajneri i rudarKonferenca për shtyp e të dy ekipeve është zhvilluar sot në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dy trajnerët kanë shpalosur qëllimet e tyre dhe objektivat për të ardhmen.
Në radhë e para ka qenë konferenca e skuadrës mike të Rudarit. Trajneri i skuadrës mike Radojcic. Ai ka shprehur vlerësimin për ekipin e Kukësit.
“Kukësi është një skuadër që e njohim dhe e vlerësojmë. Kemi shikuar ndeshjet e fundit të tyre dhe sfidën finale me Laçin për finalen që e fituan. Kanë lojtarë cilësor dhe me mjaft vlera. Besojmë se do të dalim me sukses dhe do të jetë një ndeshje në kuadër të të gjitha rregullave të futbollit. Të fitojë futbolli”.
Kapiteni i Rudarit foli për ndeshjen dhe e vlerësoi shumë Kukësin, por tha se skuadra malazeze do të kërkojë fitoren. “Ne do të luajmë për fitore. Kukësi është një ekip mjaft cilësor, por nuk na tremb aspak. Do mundohemi të bëjmë ndeshjen tonë më të mirë për të arritur rezultatin”.

Trajneri i Kukësit, Hasan Lika, nuk ka qenë euforik dhe ka treguar përmbajtje të madhe për ndeshjen e nesërme. Ai ka treguar se qëllimi i Kukësit është që të fitojë ndeshjen dhe të kalojë në turin tjetër. “Ne duam që të fitojmë dhe të zgjidhim kualifikimin sa më mirë dhe sa më shpejt. Kundërshtari është i vështirë. Prurjet e reja në skuadër do të na ndihmojnë. Do të shohim nëse mund të aktivizojmë ndonjë prej tyre. Na vjen keq që nuk luajmë me tifozë, pasi do të ishin mbështetje e madhe për ne”.

Kapiteni Malota vazhdon në të njëjtë linjë si trajneri i tij. Tregohet i matur dhe me vetëbesim. “Ne kemi besim, pasi kemi eksperiencë tashmë në Europë. Vitin e kaluar eliminuam një suadër malazeze dhe shpresojmë që ta bëjmë përsëri. E vlerësojmë kundërshtarin, por shpresojmë të ja dalim mbanë”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.