Kukësi, Ylli Shameti 10 ditë larg fushave të lojës

0
SHPËRNDAJE

Ylli Shameti la fushen e lojes me dhimbje muskulare ne sfiden ndaj Teutes dhe fillimisht u mendua se qendermbrojtesi gjirokastrit i Kukesit mund te humbiste sezonin ne pjesen me te rendesishme te tij.

Megjithate trajneri Gjoka eshte qetesuar kete fillimjave, ku i eshte konfirmuar se lojtari i tij dhe nje nga qendermbrojtesit me te forte te kampionatit, do te qendroje larg fushave te lojes per rreth 10 dite, duke humbur keshtu vetem takimin e kesaj fundjave kunder Tiranes.

Kukesi do te prese ne “Zeqir Ymeri” Tiranen ne kuader te javes se 30-te, ndersa dy ekipet kane perfunduar ne syrin e ciklonit ne muajin nentor me akuzen e krijimit te nje alenance te mundshme, qe pa Tiranen me te dobet te viteve te fundit te eliminoje Kukesin pretendent ne fazen e ceremfinaleve te Kupes se Shqiperise, por qe mes dy ndeshjeve te Kupes, perballja ne kampionat mes dy ekipeve rezultoi te ishte nje piknik per ekipin verilindor.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU