Kundërshtoi trajnerin, Besëlidhja përjashton lojtarin

0
SHPËRNDAJE

imageKategoria Parë/ Klubi i Besëlidhjes ka marrë një vendim drastik teksa ka përjashtuar një lojtar nga rradhët e saj. Bëhet fjalë për mesfushorin Mateo Zefi, icil pasi ka lënë stolin në minutën e 70′ në ndeshjën e fundit ndaj Adës dhe në mënyrë direkte ka shkuar për të kërkuar llogari tek trajner se përse nuk futet në lojë. Menjëherë pas kësaj që ka ndodhur, drejtuesit e klubit lezhjan kanë marrë masat duke e përjashtuar menjëherë lojtarin në fjalë që sipas tyre ka thyer rëndë rregulloren e klubit. Tashmë atij i është ndërprerë kontrata dhe quhet i larguar përfundimisht nga lezhjanët.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.