Kupa “Çamëria”, një veprimtari për tu lavdëruar

0
SHPËRNDAJE

Pak ditë më parë u zhvillua në Lushnjë kupa “Çamëria” në futboll për nder të familjes Gazheli, familje prej së cilës kanë kontribuar në këtë sport shumë anëtarë. Ky aktivitet korri sukses falë organizimit model dhe pjesëmarrësve të shumtë. Për tu lavdëruar ekipet pjesëmarrëse në këtë kupë por edhe tifozët e qytetit të Lushnjës që nuk munguan në shkallët e stadiumit “Roza Haxhiu”. Për tu falenderuar në realizimin e kësaj veprimtarie janë familja Gazheli, kryetari i shoqatës “Çamëria ” z. Adrian Tane, radiokronisti sportiv i mirënjohur Moisi Dalipi dhe shumë të tjerë që e kthyen këtë aktivitet në një sukses.

1898482_1123679837644055_504343075182877275_o 10452961_1123680360977336_6169248672367554445_o 10633258_1123679897644049_904113987780623987_o 11923273_1123679594310746_2274996753442813030_o

S'KA KOMENTE

Comments are closed.