Kupa e Australisë/ Haliti gol në eliminimin e Newcastle (video)

0
SHPËRNDAJE

Labinot+Haliti+League+Rd+13+Midweek+Newcastle+vG8mbprCvVKl
Labinot Haliti – Newcastle Jets

Labinot Haliti ka shënuar në ndeshjen e tij të parë zyrtare me Newcastle Jets që pas transferimit të tij nga Western Sydney Wanderers këtë vere. Goli i shqiptarit ka ardhur në minutat e fundit të kohës shtesë duke e çuar ndeshjen në 2-2 dhe drejt penalltive ku më të saktë u treguan miqtë e Perth Glory.

Për tu theksuar është fakti që penalltinë e parë për të dyja skuadrat e goditi pikërisht Haliti por portieri mik e priti gjuajtjen. Fat tjetër ka patur shqiptari tjetër , Besart Berisha duke kaluar raundin e parë të kupës së Australisë me lehtësi me një fitore 6-0 ndaj Balmain Tigers ku serinë e golave për Melbourn Victory e hapi pikërisht Berisha.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.