Kupa e Shqipërisë: Naftëtari befason Kukësin, Tirana, Laçi dhe Teuta nuk falin

0
SHPËRNDAJE

Kupa e Shqipërisë/ Nuk ka kaluar pa surpriza të mëdha edhe turi i parë për Kupën e Shqipërisë. Habia e më e madhe është humbja e Kukësit përballë ekipit të Naftëtarit, ndeshje e cila përfundoi ke rezultatin 3-1. Ekipi i drejtuar nga Troisi ishte me shumë titullarë në fushën e lojës, por pavarësisht kësaj nuk e shmangën dot humbjen, duke komplikuar çdo gjë për ndeshjen e kthmit. Ndërkohë nuk ka zhgënjyer Tirana që ka fituar me rezultat minimal. Ka qënë Kadriu që me golin e tij në minutën e 80′ i ka dhënë fitoren skuadrës së Muçës ndaj Erzenit. Vllaznia ka marrë një barazim në Pogradec ndaj vëndasve. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 1-1 dhe çdo gjë do të zgjidhet në ndeshjen e kthimit në Shkodër. Nuk ka zhgënjyer as Flamurtari që ka fituar në transfertë me Orikumin me rezultatin 1-2. Edhe Laçi e ka nisur në mënyrë mjaft të mirë mbrojtjen e trofeut. Bardhezinjtë triumfuan 1-3 në transfertën e Kavajës kundër Besës.

Ndeshjet e kthimit do të luhen në datën 30 shtator

GRUPI A
TOMORI-SKËNDERBEU 0-3
Golat: Olainka 64′, Dema 68′, 79′

13:00 KORABI-PARTIZANI 0-5
Golat:
Plaku 10′ 40′, Morini 44′, Autogol 45′ Ibrahimi 68′ (p)

BESA-LAÇI 1-3
Golat:
Sollaku 79′ / Kruja 39′, Nimani 66′ 72′

POGRADECI-VLLAZNIA 1-1
Golat:
Çekiçi 82′/ Muhamed 18′

SHKUMBINI-APOLONIA 2-2
Golat:
Lluca 80′ Isai 90′ pen/ Andoni 2′, Fili 74′

DINAMO-BYLIS 0-0
Golat: Ronaille Calheira 89′

LUFTËTARI-LUSHNJA 0-1
Golat:
Allkanjari 31′

SOPOTI-BUTRINTI 5-0
Golat:
Bërdufi 23′, 40′ 74′, Jaupaj 25′ 67′

GRUPI B
NAFTËTARI-KUKËSI 3-1
Golat:
Kopaçi 20′ 58′ Behari 67’/ Gucaj 04′ out

ERZENI-TIRANA 0-1
Golat:
Kadriu 80′

ORIKUMI-FLAMURTARI 1-2
Golat: Luçi 52’/ Zeqiri 08′ Bregu 90′

ADA-TEUTA 1-5
Golat:
Kim 84′ / Lukiç 08′, Gripshi 29′, 43′, Hyka 45′ 85′

KAMZA-ELBASANI 4-2
Golat:
Gjini 21′ 91′ Blloku 50, Ymeraj 55′ / Luta 16′ Shehaj 74′

BURRELI-TËRBUNI 0-0

KASTRIOTI-BESËLIDHJA 1-0
Golat:
Malo 39′ pen

ILIRIA-MAMURRASI 1-0
Golat:
Boçi 90′

S'KA KOMENTE

Comments are closed.