Kupa e Shqipërisë, Skënderbeu “likujdon” Tomorrin

0
SHPËRNDAJE

Kupa e Shqipërisë/

Tomorri – Skënderbeu 0-3

Golat: Olainka 64′, Dema 68′, 79′,

Ndeshja Tomorri-Skënderbeu
Ndeshja Tomorri-Skënderbeu

Ekipi i Skënderbeut ka kryer një formalitet teksa ka mposhtur ekipinne Tomorrit të Beratit në raundinne parë për Kupën e Shqipërisë. Ka qënë një ndeshje pa shumë histori ajo që u zhvillua në fushën e resort “Tropikal” teksa ekipi korçar e ka dominuar qysh nga fillimi. Pjesa e parë përfundoi në barazim të bardhë pa gola, ndërkohë që në pjesën e dytë beratasit dorëzohen pa kushte. Goli nuk do të vononte dhe do të ishte Olainka ai që do të zhbllokonte rezultatin në minutën e 64′. Skënderbeu dominon krejtësisht dhe është mesfushori Bekim Dema që realizon një dopietë në minutar 68′ dhe 79′ duke e mbyllur kështu këtë sfidë me rezultatin 3-0 dhe duke i dhën kualifikimin Skënderbeut për në turin tjetër.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.