Kuqezinjtë turne në Kinë

0
SHPËRNDAJE

2016-albania-u19-germany-u19-2-3Mbetet ende për tu konfirmuar nga FSHF-ja por Panorama Sport ka arritur të zbulojë pjesëmarrjen e një ekipi të përzgjedhur nga Shqipëria në një turne ndërkombëtar në Kinë. Turneu i quajtur “Guyang Cup” do të ketë një përzgjedhje nga Kombëtarja e Kinës si dhe Italisë që do të dërgojë atje një ekip të përbërë vetëm nga lojtarë të serisë B dhe të datëlindjes 1999 ndërsa ende nuk dihet se me cfarë ekipi do të përfaqësohet vendi ynë. Turneu pritet të zhvillohet gjatë muajit nëntor.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.