Kur do të jetë “Topi i Artë” për 2015-n?

0
SHPËRNDAJE

topiNë faqen zyratare të organizmit më të të lartë botëror të futbollit, FIFA, është shpallur data e ceremonisë së eidicionit të radhës të “Topit të Artë”. Kështu është caktuar se ceremonia për çmimin e ‘Topit të Artë’ do të mbahet me 11 janar të vitit 2016. Aty do të zgjidhet fitues i ‘Topit të Artë’, pastaj futbollistja më e mirë tek femrat, trajnerët më të mirë të vitit në futbollin e meshkujve dhe femrave, si dhe do të zgjidhet goli më i bukur i vitit, i votuar nga lexuesit e faqes zyrtare FIFA.com, me çmimin “Pushkash”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.