Kush mund të jetë formacioni i Francës në “Euro 2016” kundër kuqezinjve tanë

0
SHPËRNDAJE

franca-shqiperia-780x439

Po qarkullojnë 3 formacione të mundshme të gjelave në “Euro 2016”.

Kampionati evropian i futbollit do të fillojë pas dy muajve në Francë.

Çdo ditë e më tepër po zbardhen detaje rreth kombëtareve pjesëmarrëse në evropian, ku do të marr pjesë edhe kombëtarja shqiptare.

Mediat botërore sot kanë publikuar tre formacionet e mundshme të Didier Deschamps, me të cilat mund të paraqitet edhe kundër Shqipërisë.

Por, disa prej lojtarëve francezë nuk do të mund të marrin pjesë në këtë garë pasi që vetëm 24 do të duhet të jenë në ekip, ndërsa trajneri francez ka në dispozicion 33 futbollistë.

Njëri prej lojtarëve që pritet të mos pjesë është edhe Karim Benzema, i cili po ka probleme ligjore pas shantazhit me videon seksuale të bashkëlojtarit në kombëtare, Mathieu Valbuena.

Kujtojmë se Franca gjendet në Grupin A, së bashku me Shqipërinë, Rumaninë dhe Zvicrën.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.