Kushta shigjeton fajtorët tek Flamurtari

0
SHPËRNDAJE

sokol_kushta_1Legjenda e futbollit vlonjat Sokol Kushta, ka folur me tone të ashpra në Panorama Sport lidhur me situatën e turbullut që po kalon skuadra e Flamurtarit. Sipas tij Këshilli Bashkiak duhet të reagojë për akuzat e kontratave të dyanshme. Ndërkohë që njerëzit pranë administratorit Idrizi janë të shigjetuarit e Kushtës për këtë situatë të vështirë që po kalohet:

“Dua të di pse nuk reagon Këshilli Bashkiak për akuzat e Idrizit në lidhje me kontrata të dyfishta. Pse i kanë larguar të gjithë vlonjatët, që të mos flisnin? Pse çdo vit merren të huaj me çmime të larta, kjo si atëherë edhe tani? Pse kontratat mbajnë ende firmën e shefit të klubit dhe jo të administratorit? Fajtorët e kësaj situate? Njerëzit pranë administratorit që komandojnë futbollin po e prishin atë dhe erdhi sërish tek ata. Kështu është ku je i sinqertë, punëtor dhe me karakter. Besimi i tij ishte i tepruar.” /minuta90.com/

Sokol Kushta

S'KA KOMENTE

Comments are closed.