Ky është “fair-play” tipik anglez (video)

0
SHPËRNDAJE

Ndodh në kategorinë e tretë angleze, në ndeshjen mes Doncaster dhe Bury kur topi që duhej tu kthehej ekipit të Bury nga lojtarët e Doncaster, gabimisht përfundon në rrjetë. 1-0 për Doncaster. Futbollisti shënues kërkon të falur dhe shpjegon se ajo që ndodhi ishte aksidentale pasi donte ti kthente topin portierit kundërshtar dhe jo të shënonte. Pas një bisede disa minutëshe ekipet bien dakort të lejojnë Bury të barazojë duke bërë të mundur që rezultati të barazohet në 1-1.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.