Kyrgios – Wawrinkas: ”E dashura jote ka fjetur me Kokkinakis” (Video)

0
SHPËRNDAJE

kyrgiosGjatë ndeshjes së tenisit në Montreal Masters midis tenistit australian Kyrgios dhe Wawrinkas ka ndodhur një episod i shëmtuar dhe që nuk ka lidhje me sportin e bukur të tenisit. Në një moment gjatë ndeshjes, Kyrgios i është afruar Wawrinkas duke i thënë: “E dashura jote ka fjetur me Kokkinakis, më vjen keq të ta them”. Tenisti australian e ka ofenduar në mënyrë të rëndë zviceranin duke shkaktuar reagimin e të gjithëve me këtë veprim të ulët. Wawrinka pas ndeshjes ka kritikuar kolegun e tij duke thënë se këto ngjarje nuk kanë të bëjnë me tenisin dhe nuk duhet të ndodhin as në fushë dhe as jashtë saj.

Në vijim ju sjellim videon e episodit midis dy tenistëve:

https://www.youtube.com/watch?v=f6XKioueQkk

S'KA KOMENTE

Comments are closed.