Lacazette në Serie A, ja tek cili ekip

0
SHPËRNDAJE

Serie A/ Skaudra e Romës po mendon më shumë se kurrë të formojë një ekip të konsoliduar për sezonin e ardhshëm. Pas arritjes së vendit të tretë që siguron pjesëmarrjen në champions, drejtuesit e verdhekuqve kanë filluar merkaton. Sipas asaj qe shkruan “Corriere Dello Sport”, blerja më e re e Romës do të jetë sulmuesi francez Alexander Lacazette.

Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette

Pas dështimit të Edin Dzekos i cili tregoi një formë të dobët tek verdhekuqtë, tashmë Spalleti do të ketë në dispozicion një sulmues cilësor që mund të sjellë gola edhe në Champions League veç Serie A. Sipas medias italiane çdo gjë është e mbyllur dhe Lacazette do të jetë lojtar i Romës në sezonin e ardhshëm

S'KA KOMENTE

Comments are closed.