Laçi/ Lajme të mira për Mezanin në prag të çerekfinaleve

0
SHPËRNDAJE

Laçi është i fokusuar te Kupa e Shqipërisë. Të mërkurën, bardhezinjtë presin Luftëtarin. Turi çerekfinal. Ndeshja nis në orën 14:00.

Dy rikthime të rëndësishme në kampin kurbinas. Bruno Lulaj dhe mesfushori Eskerda kanë kaluar dëmtimet respektive dhe janë në dispozicion të teknikut Mezani. Lulaj rikthehet të veshë bluzen bardhezi. Mbrojtësi që bën mirë dhe mesfushorin është gati për t’u rinisur te Laçi. Gati është dhe braziliani, Eskerda.

Kurbinasit kërkojnë fitoren dhe kalimin e turit. Kupa është specialitet i bardhezinjve, të cilët duan t’i shkojnë deri në fund. Përballë është Luftëtari, të cilin nuk po e ndal askush, por fusha e Laçit është një test force për të gjithë.

Djemtë e Mezanit duan të lënë pas krahëve humbjen me Kamzën dhe janë gati për sfidën me gjirokastritët.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.