Laçi thyen Tërbunin në miqësore

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Laçi ka arritur të triumfojë përballë Tërbunit në ndeshjen miqësore të luajtur në fushën e tyre. Ndeshja ka ka përfunduar me rezultatin 2-1, ku golat për kurbinasit i kanë shënuar Xhejms me 11-metërsh dhe Nimani, ndërsa golin për pukjanët e shënoi sulmuesi i sapoardhur në ekip Enco Malindi. Të gjithë golat u shënuan në pjesën e parë.

image
Laçi: Mocka, Gocaj, Doku,Cela, Sefgjini, Meto, Mustafa, Veliaj, Nimani, Mitraj, Xhejms. Trajner: A.Cungu
image
Tërbuni: Haxho, Mone, Brahja, Sulollari, Memini, Mucaj, Karapici, Gerxho, Tushe, Malindi ,Rroca. Trajner: S.Nikaj (Aktivizohen : Gjonikaj, Pelingu, Manuka)

Arbitra: S.Cekaj, K.Prenga, E.Cuni

Golat e ndeshjes

10′ 1-0. Shënon James me 11-metërsh duke dërguar në avantazh bardhezinjtë
30′ 2-0. Nimani shënon sërisht për Laçin.

42′ 2-1 shenon Malindi.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.