Lajm i fundit: Naser Aliji rikthehet te Basel

0
SHPËRNDAJE

Dëmtimi i papritur i mbrojtësit afrikan Adama Traore në ndeshjen e shtetit të tij Bregu i Fildishtë ndaj Sierra Leones, ka lënë një boshllëk te reparti i mbrojtjes së Basel dhe për këtë arsye, klubi më i madh zviceran ka rikthyer Naser Alijin nga huazimi. Kujtojmë që Aliji ka qënë deri tani pjesë e Vaduz. Aliji do ti bashkohet Baselit që të premten dhe do të mund të luajë edhe në Kupën e Zvicrës por nuk do të mund të luajë në Europa League pasi ka luajtur aty në këtë edicion për Vaduz.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.