Lajm i keq për Francën, talenti i tyre humbet sezonin

0
SHPËRNDAJE

Nabil Fekir i dëmtuar
Nabil Fekir i dëmtuar
Sport Bota/ Ndodh edhe që në ndeshjet e Kombëtareve lojtarët të pësojnë dëmtime të rënda. Këtë rradhë fati i keq ka prekuer talentin francez Nabil Fekir. Sulmuesimi Lyonit ka pësuar një dëmtim të rëndë gjatë ndeshjes Portugali-Francë e cilë përfundoi me fitoren e ekipit të drejtuar nga Dechamps. Talenti 22-vjeçar ka dëmtuar rëndë ligamentet e gjurit, dhe për të tashmë sezoni duket praktikisht i mbyllur për të. Një gjë aspak e mirë kjo duke parë edhe formën mjaft të mirë që po kalonte Fekir. Tani lind pyetja pse të gjithë futbollistët rrezikojnë të dëmtohen kur grumbullohen me Kombëtaret e tyre? Të gjithë lojtarët nuk i refuzojnë ftesat nga ekipi përfaqësues, por tashmë duket se dëmtimet po kthehen në një makth për yjet futbollit botëror.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.