Lajm i mirë për kombëtaren e Anglisë

0
SHPËRNDAJE

henderson
Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka gëzuar përzgjedhësin e Anglisë, duke e konfirmuar se mesfushori Jordan Henderson do të jetë gati për Euro 2016.

Ai tha se nuk është i sigurt nëse do të jetë gati për finalen e Europa League kundër Sevillas, por do të jetë për Euro 2016.

“Ai ka filluar të stërvitet. Jo me skuadrën, por ka filluar të vrapojë dhe pasoi dhe dukej shumë mirë. Nuk jam i sigurt nëse do të luaj në finale të Europa League, pasi janë vetëm edhe nëntë ditë, por jam 100 për qind i sigurt se do të jetë gati për Euro 2016”, tha Klopp gjatë konferencës për media.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.