Lajm tragjik për familjen Beckenbauer

0
SHPËRNDAJE

imageNjë lajm tragjik ka tronditur botën e futbollit në Gjermani. Djali i legjendës gjermane të furbollit, Franc Beckenbauer, Stephan ka ndërruar jetë pas një sëmundje të gjatë në moshën 46 vjeçare. Famija Beckenbauer nuk ka dhënë asnjë sqarim më tepër teksa vetëm ka lajmëruar ndarjen e tij të parakohëshme nga jeta. Stephan ka luajtue në Bundesligë me ekipin e Saarbruecken dhe Munich 1860. Ai gjithashtu për pak kohë drejtoi edhe ekipin e të rinjve amatorë të Bayern Munchen, ku dallohet për zbulimin e dy lojtarëve si Thomas Muller dhe Mats Hummels.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.