Lajme të këqija për Përfaqësuesen e Kosovës

0
SHPËRNDAJE

Sipas burimit të njohur dhe të besueshëm, “Transferimet në Kosovë” behet e ditur se ndeshja miqësore ndërmjet përfaqësueses së Kosovës në futboll dhe Burkina Fasos ka dështuar përfundimisht. Lajmin për dështimin e miqësores, që ishte paraparë të luhet më 2 shtator në Prishtinë, e ka bërë të ditur të enjten mbrëma për kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri. Vokrri ka thënë se janë detyruar që ta anulojnë këtë miqësore për shkak se Burkina Faso nuk ka bërë ndryshimet e kërkuara nga FFK-ja.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.