Laporta kundër Braidas

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Ish numri një i Barcelonës, dhe aktualisht kanditat për presidencën “blaugrana”, Joan Laporta, ka kritikuar shumë strategjinë që kanë ndjekur dy drejtuesit e merkatos Areido Braida dhe Alberto Soler, për të transferuar mesfushorin Paul Pogba nga Juventus. “Është një “faliment”. E kanë bër klubin që të duket qesharak, duke i shkaktuar edhe dëme.”

Sipas Laportës çelësin për trnasferiminne lojtarit e ka në dorë agjenti i tij Mino Raiola. “Unë e respektoj shumë Juventusin, por nëse ka ndonjë interes të veçantë për lojtarin atëhere duhet që operacioni te zhvillohet në një menyrë tjetër.” – u shpreh Joan Laporta

Përsa i përket çështjes Arda Turan, ai deklaroi: “Është një opsion që mos të vihet re dështimi për Pogba.” Gjithashtu ai shtoi diçka edhe për Leo Messin. “Me Messin kam marrëdhenie të shkëlqyera. Mendoj se çdo afrim në ekip duhet bëre edhe me pëlqimin e lojtarit.”

S'KA KOMENTE

Comments are closed.