Largimi i Shetës, reagon klubi i Teutës

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Largim i Shetës nga Teuta tek Flamurtari duket se ka lënë një shije të hidhur tei ekip durrsak. Pasi u afrua tek “djemt e detit” mbrojtësi shtatlartë ditën e djeshje u largua nga ekipi dhe firmosi një kontratë ke ekipin e Flamurtarit. Kjo gjë e ka mërzitur kreun e klubit të Teutës, Edmond Hasanbelliu, i cili ka bërë një deklaratë në faqen zyrtare të klubit në Facebook. Ja deklarata e plotë:

image“Sheta ka një kontratë morale me Teuten. Kemi rënë dakord që të firmosë më 15 gusht, ku dhe do t’i jepnim këstin e parë të kontratës. Dje lojtari ka lajmëruar tranjerin Magani që nuk mund të ishte pjesë e ndeshjes miqësore në Lezhë pasi kishte probleme shëndetsore. Nëse Sheta është kalama dhe nuk di të mbajë fjalën e dhënë atëhere le të shkojë ku të doje. Unë nuk mbaj njeri me zor tek Teuta dhe çgje është e qartë me Shetën. Natyrisht kjo lëvizje e tij nuk më lë një shije të mirë. Ai vetë erdhi tek ne dhe e mirëpritëm si një ish-lojtar tonin, por nuk mund të sillet në këtë mënyrë. Gjithsesi të bëjë çfarë të dojë”, ka thënë kreu i klubit durrsak.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.