Largohet braziliani

0
SHPËRNDAJE

guimaraeshPhilippe Guimaraes ndërpret kontratën me F.K. Kukësin

Skuadra e F.K. Kukësit i ka dhënë fund bashkëpunimit me brazilianin Philippe Guimaraes. Mesfushori dhe klubi kanë gjetur akordin gjatë ditës së sotme për të ndërprerë aventurën e tij me verilindorët.

Lojtari ka kërkuar vetë shkëputjen e bashkëpunimit dhe kjo dëshirë i është plotësuar nga drejtuesit e klubit. Mesfushori nuk gjeti shumë hapësira te skuadra verilindore. Guimaraes ka falenderuar klubin për mundësinë e ofruar dhe i ka uruar suksese F.K. Kukësit në vazhdim.

Klubi i uron suksese të metjeshme në karrierën e tij./fk-kukesi.al

S'KA KOMENTE

Comments are closed.