Lë futbollin ish-lojtari i Liverpool

0
SHPËRNDAJE

_89965968_8fd579ed-0f41-4f8c-a027-e2c2fa86872b
Riise

Ish mbrojtesi i Liverpool dhe Kombëtares norvegjeze, John Arne Riise, i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike në moshën 35 vjecare teksa e ka mbyllur me klubin Aalesund në atdheun e tij.

Riise mbahet mend si fitues i Ligës së Kampioneve me Liverpool, luajti plot 339 ndeshje për të kuqtë ndërsa veshi edhe fanellat e Monaco, Roma, Fulham, APOEL e në fund një rikthim te klubi i fëmijërisë, Aalesund.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.