LeBron James udhëheq Cleveland Cavaliers drejt suksesit

0
SHPËRNDAJE

james

NBA/  Cavaliers kanë fituar ndaj Chicago Bulls 106 – 92 falë paraqitjes së LeBron James me 25 pikë të shënuara, të enjten në mbrëmje në kampionatin e NBA-së pas një pauze për ndeshjen tradicionale të All-Star Game.

Cavaliers kanë realizuar kështu fitoren e 14-të radhazi këtë sezon dhe të 39-tën nga 53 ndeshje të luajtura.

Kyrie Irving realizoi në këtë ndeshje 19 pikë, ndersa Kevin Love e mbylli ndeshjen me 15 pikë të shënuara.

Rezultatet e ndeshjeve janë:

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls  106 – 95

Washington – Utah 103 – 89

Clippers – San Antonio 105 – 86

S'KA KOMENTE

Comments are closed.