Legjenda merr drejtimin e Bayern Munchen

0
SHPËRNDAJE

Bundesliga/ Pas shumë kandidatësh të përfolur si pasues të Ancelottit, drejtuesit e klubit gjerman duket se kanë gjetur edhe emrin ideal që do të pasojë italianin.

Heyckens
Heyckens

Jupp Heyckens është emri që do të drejtojë kampionët gjermanë, një emër jo pak i njohur për bavarezët.

Heyckens ka qenë trajneri që ka çuar Bayern Munchen drejt titullit të fundit të ngritur në Europë, e jo vetëm. Nën drejtimin e 72-vjeçarit, Bayern Munchen realizoi në 2013-ën edeh tripletën për gjermanët, të cilët përveçse Champions League, ngritën edhe Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë.

Me të gjitha gjasat Heyckens do drejtojë bavarezët deri në fund të sezonit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.