Legjionarët kuqezi

0
SHPËRNDAJE

Hamburg i Mërgim Mavrajt ka fituar 2-1 ndaj Këlnit. Mavraj ka qenë një nga më të mirët në fushën e blertë, edhe pse me kombëtaren mungoj në dy sfidat e fundit ndaj Italisë dhe Bosnjës.

Ndërkohë që Amir Abrashi dhe Frajburgu kanë humbur në shtëpi ndaj Verderit. Pasi aktroj në kombëtare si i dëmtuar, ai u aktivizuar titullar në skuadrën e tij, por pas 45 minutash ka lënë fushën e blertë.

Armir Abrashi

 

Ndërkohë në Itali Lacio ka fituar në transfertë ndaj Sasuolos. Portieri kuqezi shkaktoi një 11-metërsh dhe u ndëshkua me karton të verdhë. Pas gabimit të Strakoshës, Lacio arrin të përmbyes gjithcka.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.