Legjionarët në Europa League

0
SHPËRNDAJE

sokol cikalleshi
Sokol Cikalleshi

Të kualifikuar në grupe: Ansi Agolli arriti një përmbysje madhështore 3-0 me Karabakh të Azerbajxhanit ndaj suedezeve të Goteborg. Takimi i parë kishte përfunduar 1-0 për suedezët. Në të dyja takimet lojtari shqiptar luajti titullar.  Agollit i shtohen edhe lojtarët e eliminuar nga Champions si Ergys Kace i Plzen dhe Qazim Laci i APOEL.

Të eliminuarit: Përvec Partizanit dhe Shkëndijës, në këtë raund u eliminua edhe Hysen Memolla i Hajduk ndaj Maccabi Tel Aviv pas goditjeve të 11-metershave, si dhe treshja shqiptare e Lokomotivës së Zagrebit, Endri Cekici, Eros Grezda dhe Herdi Prenga që humbën 2-0 në Belgjikë nga Gent (takimi i parë 2-2). U eliminuan edhe Valon Ahmedi i Maribor dhe Sokol Cikalleshi i Basaksehir respektivisht nga Qabala e Azerbajxhanit dhe Shakhtar Donetsk.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.