Legjionarët në Kupën e Gjermanisë

0
SHPËRNDAJE

Eshtë eliminuar pas penalltive Kaiserslautern ku luan mbrojtësi Naser Aliji edhe pse përballë kishin një ekip amator si Hallescher. Aliji shënoi në portën e vet dhe 1-1 ndërsa ishte goli i Klaus Gjasulës (vëllait të Jurgen Gjasulës) në minutën 94 që barazoi në 3-3 duke e cuar ndeshjen drejt penalltive.

Pa asnjë problem kaluan turin e parë Freiburg dhe Koeln të Bundesligës ndaj Babelsberg 0-4 dhe Preussen 0-7 respektivisht. Abrashi për Freiburg ishte titullar ndërsa Mavraj i Koeln shijoi kualifikimin nga stoli.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.