Legjionarët/ Shqiptarët në Kupat e Italisë dhe Zvicrës

0
SHPËRNDAJE

13975516_1370426786313104_7093756790748171099_oZvicër. U zhvilluan dje shumë ndeshje të raundit 1/32 të Kupës helvete me shumë lojtarë shqiptarë që zbritën në fushë. Kështu kaluan më tej Jahmir Hyka (Oberwallis-Luzern 1-4), Armando Sadiku e Burim Kukeli (La Chaux-Fonds-Zurich 0-2, por edhe klubi shqiptar Iliria që mundi 0-2 Grenchen. Sot zbret në fushë Basel me Taulant Xhakën.

Itali. Përfundoi raundi i tretë paraeliminator ku në përgjithesi skuadrat e lojtarëve shqiptarë kaluan raundin pa probleme edhe pse aktivizimi i tyre ishte me pikatore. Kaluan më tej Arlind Ajeti (Torino), Entonjo Elezaj (Perugia), Ledjan Memushaj, Rey Manaj (Pescara), Berat Gjimshiti (Atalanta) ndërsa u eliminua Armando Vajushi (Pro Vercelli).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.