Leicester vazhdon ëndrën, tashmë shkon +5 (Video)

0
SHPËRNDAJE

imagePremier League/ Leicester City vazhdon ëndrën e saj në Angli teksa në ditën e sotme e ka thelluar akoma më shumë diferencën me vendin e dytë në renditjen e Premier League. Skuadra e drejtuar nga Claudio Raineri arrit të marrë një fitore në transfertën e Watford me rezultatin 0-1 falë një goli të Mahrez dhe duke përfituar nga barazimi në derbi i dy rivaleve të tjera diferenca ka shkuar në 5 pikë. Tashmë “dhelprat” e kanë vetë në dorë fatin e tyre për të fituar kampionatin në ishull, teksa vazhdojnë të surprizojnë me paraqitjet e tyre në këtë edicion. 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.