Leicesteri kthehet me këmbë në tokë, synon mbijetesën

0
SHPËRNDAJE

ranieriTrajneri i dhelprave ul optimizmin.

Mbetja në Premierligë është objektivi kryesor i Leicesterit në sezonin e ardhshëm.

Këtë e ka konfirmuar trajneri i kampionit të Anglisë në futboll në sezonin e fundit, Claudio Ranieri.

“Do të jetë një sezon i vështirë dhe i mirë. Duam ta mbrojmë titullin natyrisht, por për ne ështrë shumë shumë e rëndësishme të mbesim në Premierligë”, njoftoi italiani.

“Loja jonë nuk do të ndryshojë. Po, ne do të futemi si kampionë, por unë dua që lojtarët të vazhdojnë me të njejtën sjellje dhe unë mund t’i pranojë të gjitha rezultatet”, shtoi Ranieri.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.