Leipzig në botën e përrallave (video)

0
SHPËRNDAJE

Qyteti gjermano-lindor i Leipzig njihet për shumë gjëra por jo dhe aq për futboll. Nuk mund të thuhet më kjo pas këtij sezoni fantastik që po bëjnë, të paktën deri më tani teksa me fitoren 3-1 ndaj Mainz sigurojnë kuotën e 24 pikëve, po aq sa dhe kryesuesi Bayern Munchen.  Bavarezët u ndalën në shtëpi 1-1 nga Hoffenheim.  Në  takimin tjetër të së dielës, Schalke mundi 3-1 Werder Bremen.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.