Lëvizjet e fundit zyrtare të merkatos ndërkombëtare

0
SHPËRNDAJE

Stephane-MBia-1292013Stephane M’Bia, ish lojtar i Rennes, Marseille, QPR, por sidomos i njohur te Sevilla kalon nga turqit e Trabzonspor te Hebei në kampionatin kinez që po investon këtë periudhe si kurrë më parë.

Bildnummer: 04339360 Datum: 08.03.2009 Copyright: imago/Ulmer/Lingria Philippe Senderos (AC Mailand) - PUBLICATIONxNOTxINxITA; Vdig, hoch, Aufmacher, Freisteller, Serie A 2008/2009, 1. Liga, Milan Mailand Fußball Herren Mannschaft Italien Einzelbild Aktion Werbemotiv Personen Image number 04339360 date 08 03 2009 Copyright imago Ulmer Lingria Philippe Senderos AC Milan PUBLICATIONxNOTxINxITA Vdig vertical Highlight cut out Series A 2008 2009 1 League Milan Milan Football men Team Italy Single Action shot Highlight Human Beings

Lojtari i Kombëtares zvicerane, Philippe Senderos lë Aston Villën e kampionatit anglez për t’u kthyer në vendlindje teksa firmos për Grasshoppers. Senderos ka luajtur edhe për gjigantët e Arsenal e Milan si edhe Fulham e Aston Villa.

florent-maloudaVeterani i përfaqësueses franceze, Florent Malouda vazhdon aventurat ekzotike pasi ka lënë klubin indian Delhi Dynamos duke shkuar në Egjipt te Wadi Degla. Në rang klubesh Malouda ka spikatur ndër vite te Lyon dhe sidomos Chelsea.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.