Liga e Kampionëve, parashikimet dhe formacionet e mundshme

0
SHPËRNDAJE

Pogba1Rinis këtë të martë, 15 shtator 2015 Liga e Kampionioneve Juventus në Grupin D, do të luajë në transfertë ndaj Manchester City. Dy ekipet e tjera të këtij grupi, Siviglia dhe B.Moenchenbladbach, do të përballen në Spanjë. Psg do të pres në Paris skuadrën suedeze të Malmoe, një sfidë që pritet të jetë edhe më e lehta e natës së martë. Ndeshja e tjetër e Grupit A Real Madrid pret në shtëpi Shakthar Donetsk. Për Grupin B M.United do të udhëtojë drejtë Holandës për tu përballur me Psv Eindhoven (arbitër është Rizzoli), ndërsa Wolfsburg pret Cska të Moskës. Në grupin e fundit, pra C në Turqi Galatasaray luan ndaj Atletico Madrid, ndërsa Benfica luan në Portugali ndaj debutueses Astana.SergioAgueroinjuredSep2015_large

Juventusi duhet të luajë pa titullarin Marchisio, ndërsa M.City do t’i mungojnë Auguero dhe Silva, por grupi që ka në dispozicion Pellegrini ka shumë alternativa të mira në stol. Ndonjëherë faktori vendas është domethënës dhe vendimtar, por asgjë s’duhet ta tremb këtë Juve që rikujtojmë se është nënkampione në Ligën e Kampionëve. Vetëm Barcelona e Messit, Neymar dhe Suarez, ka arritur t’ja dal vitin e shkuar ndaj formacionit të Allegrit. Por tashmë në këtë skuadër mungojnë Pirlo, Tevez, Vidal, Lorente, protagonist abslolut sezonin e shkuar.

Solo il Barcellona di Messi, Neymar e Suarez è riuscita ad avere la meglio lo scorso anno sulla formazione bianconera allenata da Allegri. In questa squadra però non ci sono più Pirlo, Tevez, Vidal e Llorente, protagonisti assoluti della scorsa edizione.

 

FORMACIONET E MUNDSHME DHE PARASHIKIMET:

hqdefault

 

Manchester City (4-2-3-1): Hart; Sagna, Kompany, Otamendi, Kolarov; Fernandinho, Tourè; Nasri, De Bruyne, Navas; Bony.  TR.: Pellegrini.

Juventus (4-3-1-2): Buffon; Lichtsteiner, Chiellini, Bonucci, Evra; Hernanes, Pereyra, Pogba; Lemina; Mandzukic, Morata.  TR.: Allegri.

Arbitër: Skomina (Svn).

Parashikimi: 1X.

 

Siviglia (4-4-2): Beto; Coke, Andreolli, Kolodziejcak, Tremoulinas; Vitolo, Krychoëiak, Banega, Konoplyanka; Llorente, Gameiro. Tr.: Emery.

Borussia Monchengladbach (4-4-2): Sommer; Jantschke, Brouëers, Schulz, Ëendt; Herrmann, Nordtveit, Schulz, Hazard; Stindl, Raffael. Tr.: Favre.

Arbitër: Kralovec (Cze).

Parashikimi: 1.

 

Psg (4-3-3) : Trapp; Marquinhos, T. Silva, D. Luiz, Maxëell; T. Motta, Verratti, Matuidi; Cavani, Di Maria, Ibrahimovic. Tr.: Blanc.

Malmö (4-2-3-1) : Ëiland; Arnason, Bengtsson, Tinnerholm, Yotun; Leëicki, Adu; Rodic, Djurdjic, Berget; Rosenberg. Tr.: Hareide.

Arbitër: Karasev (Rus).

Parashikimi: 1.

 

Real Madrid (4-2-3-1): Navas; Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo; Modric, Kroos; Ronaldo, Isco, Bale; Benzema. Tr: Benitez.

Shakhtar Donetsk (4-2-3-1): Pyatov; Azevedo, Rakitsky, Kryvtsov, Srna; Stepanenko, Fred; Taison, Texeira, Marlos; Gladkyj. Tr.: Lucescu.

Arbitër: Bebek (Cro).

Parashikimi: 1.

 

Psv   (4-3-3): Zoet; Brenet, Mirin, Bruma, Arias; Maher, Guardado, Propper; Narsigh, de Jong, Lestienne. Tr.: Cocu.

Manchester United (4-2-3-1): de Gea; Darmian, Blind, Smalling, Shaë; Schneiderlin, Schëeinsteiger; Mata, Herrera, Depay; Martial. Tr.: Van Gaal.

Arbitër: Rizzoli (Ita).

Parashikimi: X2.

 

Wolfsburg (4-2-3-1): Benaglio; Rodriguez, Dante, Naldo, Trasch; Dias, Guilavogui; Schurrle, Caligiuri, Draxler; Dost. Tr.: Hecking.

CSKA (4-2-3-1): Akinfeiev; Berezoutsky, Tchennikov, Ignachevitch, Nababkin; Dzagoev, Natcho; Musa, Eremenko Tosic; Doumbia. Tr.: Sloutski.

Parashikimi: 1X.

 

Galatasaray (4-2-3-1): Muslera; Sarioglu, Balta, Kaya, Adin; latasaray Rodriguez, Inan; Podolski, Sneijder, Oztekin; Yilmaz. Tr.: Hamzaoglu.

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Juanfran, Godin, Gimenez, Filipe Luis; O. Torres, Gabi, Tiago, Koke; Martinez, Griezmann. Tr.: Simeone.

Arbitër: Marciniak (Pol).

Parashikimi: gol.

 

Benfica (4-1-3-2) : Julio Cesar; Nelsihnio, Luisao, Lisandro Lopez, Eliseu; Samaris; Pizzi, Talisca, Gaitan; Jonas, Mitroglu. Tr.: Rui Vitoria.

Astana (4-4-2): Eric; Ilic, Postnikov, Anicic, Chomko, Canas, Dzoltchiev, Maksimovic, Kethevoama; Zhoukov, Nouserbaev. Tr.: Stoilov.

Arbitër: Sidiropoulos (Gre).

Parashikimi: 1.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.