Ligue 1/ PSG fiton bindshëm, Bordeaux mund Lyon

0
SHPËRNDAJE

Është luajtur sot java e 8-të e Ligue 1 dhe PSG ka fituar me rezultatin 1-4 ndaj Nantes së Ermir Lenjanit dhe Lorik Canës. Pjesa e parë u mbyll 1-0 në favour të vendasve ndërsa në pjesën e dytë parizienët shënuan plot 4 gola me anë të Ibrahimovic, Cavanit, Di Marias dhe Aurier duke ruajtur kryesimin e kampionatit dhe regjistruar fitoren e 6-të në këtë kampionat.

nantes

Bordeaux mundi me rezultatin 3-1 Lyon ndërsa Caen fitoi 2-0 ndaj GFC Ajaccio. Bastia fitoi bindshëm 3-0 ndaj Toulouse ndërsa ndeshja tjetër midis Rennes dhe Troyes u mbyll në barazim 1-1. Në takimin e së premtes Reims mundi 1-0 Lille.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.