Lippi: Zidane? Donte të zhdukej nga Juve

0
SHPËRNDAJE

large_dsc_3554-300x225Ish trajneri i Juventus rrefehet per mediat franceze ne lidhje me pervojen e tij me Zizune. “Kurre nuk e mendoja qe do behej trajner,” – thote Marcello Lippi per trajnerin aktual te Real Madrid.

“Shpesh thone qe shume lojtare jane edhe trajnere ne fushe por une nuk kam hasur te tille pervec Didier Deschamps. Por shume nga ata qe kam trajnuar une jane bere me vone futbolliste, mes tyre edhe Zinedin Zidane.

14 Mar 1999:  Zinedine Zidane of Juventus in action during the Serie A match against Udinese, played at the Stadio Della Alpi, in Turin, Italy. The match was won by Juventus, 2-1.  Mandatory Credit: Claudio Villa /Allsport

Vetem pak jave pasi kishte ardhur ne Torino, Zizu me kerkoi te largohej. Ju pergjigja se je i cmendur por nisa ta hedh gjithnje si titullar ne loje,” – vazhdon Lippi. “Pati fat te madh qe kaloi me pas te Real Madrid duke e fituar edhe pervoje para se te kthehej ne nje trajner.

Njerez si Zidane e kane vendin ne skuadra te medha sepse e dine mire psikologjine dhe si te sillen ne raste fitoreje apo humbjeje. Pastaj edhe kundershtaret luajne me idene se do te mundim Ronaldon me shoke e jo Zidanin.”

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.