Lista me qoka e Shpresave të Bushit

0
SHPËRNDAJE

Skuadra kombëtare Shpresa pritet të zhvilloj ndeshje të rendësisshme në këtë fillim muaji. Miqësore dhe eliminatore janë takimet e të besuarve të Alban Bushit.

Por ajo që shqetëson është fakti se brenda listës së përfaqësues Shpresa ka qoka. Mjafton të shikosh dy individ të cilëve për respekt të familjeve të tyre dhe për të mos demoralizuar, s’po ja përmendim emrat, dhe kupton gjithcka. Nëse dikush e ka futbollin për tu argëtuar, ka lojtarë të tjerë nga familje me të ardhura modeste që presin të ngrihen në karrierë dhe të sjellin të ardhura për familjet e tyre. Por jo! Endrra e tyre, dëshira dhe gjithcka, bllokohet nga “djemtë e babit”, të cilët e marrin një fanellë në përfaqësuesen e Alban Bushit, pa djerësitur, ndërkohë që krahu tjetër, djemtë e njerëzve të thjeshtë, duhet të djerësitin pa fund, apo edhe të gjakosen dhe se kanë shansin për një fanellë të U21.

Shpresat gjatë një ndeshje

Kujtojmë që pak ditë më parë u zhvillua një zbor nga trajneri Bushi, ku disa lojtarë edhe spikatën, por me sa duket s’kanë spikatur sa duhet jashtë fushe për të bindur Bushin dhe krerët e tjerë në Fshf, të cilët e kanë bërë pronë private kombëtaren dhe kombëtaret zinxhirë.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.