Liverpool – Manchester United , përballen gjigandët anglez

0
SHPËRNDAJE

liv-mu

Europa League rikthehet me një përballje gjigandësh. Liverpool dhe Manchester United  ndeshen në ‘Anfield Road’ në orën 21:05.

Kjo është hera e parë që Liverpooli dhe Manchester United përballen me njëra-tjetrën në një kompeticion europian, ndërsa në Premier League kjo  është një nga sfidat më të nxehta.

Adnan Januzaj nuk do të mund të luajë  për Unitedit në këtë kompeticion , për shkak se është aktivizuar me Borusian e  Dortmundit gjatë kohës kur ishte i huazuar.

Më poshtë i keni formacionet e mundshme për këtë super përballje:

Liverpool: Simon Mignolet, Nathaniel Clyne, Mamdou Sakho, Dejan Lovren, Alberto Moreno, Emre Can, Jordan Henderson, Adam Lallana, Roberto Firmino, Phillipe Coutinho & Daniel Sturridge

Manchester United : David De Gea, Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo, Michael Carrick, Ander Herrera, Morgan Schneiderlin, Juan Mata, Marcus Rashford & Anthony Martial

S'KA KOMENTE

Comments are closed.